Jak leczyć migrenę w domu? Sposoby na łagodzenie bólu głowy

Migrena należy do grupy pierwotnych bólów głowy i nie jest jednolitą jednostką chorobową, a raczej grupą wielu. Dolegliwości pojawiają się samoistnie, wywoływane są przez jeden lub kilka czynników spustowych i trwają od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. Niemal każdy człowiek przynajmniej raz w życiu miał lub będzie miał ból głowy, ale to powtarzające się nawrotowe migreny o dużym nasileniu stanowią prawdziwy problem. Mimo iż bóle nie są zagrożeniem dla życia, mogą mocno dać się we znaki i być przyczyną znacznego obniżenia komfortu życia. Czy można podjąć próbę samodzielnego leczenia migreny bez konieczności przyjmowania silnych leków, czyli jak leczyć migrenę w domu?

Migrena – żeby wiedzieć co pomaga, trzeba sprawdzić co ją wywołuje

migrena co wywołuje przyczyny

Częste bóle głowy mogą być wywoływane różnymi przyczynami, dlatego radzimy przede wszystkim udać się na diagnostykę w celu rozpoznania przyczyny dolegliwości. O przyczynach częstych bólów głowy pisaliśmy w osobnym artykule, informowaliśmy też jakie są objawy migreny i co ją powoduje.

Migrena jest jedną z tych dolegliwości, którym można skutecznie zapobiegać. Jak walczyć z migreną? Zapobiegając jej poprzez ograniczenie wpływu czynników wywołujących napady. Należą do nich niektóre produkty spożywcze, alkohol (zwłaszcza czerwone wino), bodźce dźwiękowe i świetlne, stres, brak snu, zmiany pogody i wiele innych. Rozpoznanie czynnika spustowego wywołującego dolegliwości może być najskuteczniejszym sposobem na to, jak wyleczyć migrenę w domu.

Migrena jak sobie radzić, gdy pojawia się ból głowy?

Czasami ból odbiera pacjentowi możliwość normalnego funkcjonowania. Ten pulsujący, jednostronny ból potrafi być bardzo wyczerpujący, a jeżeli chora osoba nie ma pod ręką leków łagodzących napady, może być ciężki do zniesienia.

Częste i silne migreny wymagają specjalistycznego leczenia w klinice leczenia bólu przewlekłego. Łagodne migreny i o umiarkowanym nasileniu można leczyć samodzielnie. Leczenie domowe migreny polega na zastosowaniu niefarmakologicznych sposobów, które mogą przerwać atak oraz na przyjmowaniu leków przeciw bólowych dostępnych bez recepty.

Migrena jak leczyć bez recepty?

Jak walczyć z migreną – najlepiej jej zapobiegać!

mnigrena leczenie

Czy da się wyleczyć migrenę? Nie jest to proste zadanie i z pewnością nie obędzie się bez wizyty u lekarza. Ponieważ migrena jest chorobą przewlekłą o napadowym charakterze i zróżnicowanej etiologii, terapia polega przede wszystkim na zapobieganiu ponownym atakom i łagodzeniu dolegliwości, gdy te już wystąpią. W AnalgoMed (Wrocław) stosujemy dobrane indywidualnie metody ukierunkowane na to, jak leczyć migrenę i jak jej skutecznie zapobiegać. Oprócz leczenia farmakologicznego, polecamy również niefarmakologiczne sposoby, z których na przykład bardzo dobrze sprawdza się akupunktura, masaże oraz fizjoterapia, ćwiczenia postawy, ćwiczenia karku oraz zabiegi manualne dotyczące kręgosłupa.

Jeżeli dopadła Cię migrena, sposoby domowe przestały działać, a bóle coraz mocniej uprzykrzają codzienne funkcjonowanie, skontaktuj się z naszą poradnią.

`