Jak leczyć migrenę w domu? Sposoby na łagodzenie bólu głowy

Migrena należy do grupy pierwotnych bólów głowy i nie jest jednolitą jednostką chorobową, a raczej grupą wielu. Dolegliwości pojawiają się samoistnie, wywoływane są przez jeden lub kilka czynników spustowych i trwają od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. Niemal każdy człowiek przynajmniej raz w życiu miał lub będzie miał ból głowy, ale to powtarzające się nawrotowe migreny o dużym nasileniu stanowią prawdziwy problem. Mimo iż bóle nie są zagrożeniem dla życia, mogą mocno dać się we znaki i być przyczyną znacznego obniżenia komfortu życia. Czy można podjąć próbę samodzielnego leczenia migreny bez konieczności przyjmowania silnych leków, czyli jak leczyć migrenę w domu?

Migrena – żeby wiedzieć co pomaga, trzeba sprawdzić co ją wywołuje

jak walczyć z migreną

Częste bóle głowy mogą być wywoływane różnymi przyczynami, dlatego radzimy przede wszystkim udać się na diagnostykę w celu rozpoznania przyczyny dolegliwości. O przyczynach częstych bólów głowy pisaliśmy w osobnym artykule, informowaliśmy też jakie są objawy migreny i co ją powoduje.

Migrena jest jedną z tych dolegliwości, którym można skutecznie zapobiegać. Jak walczyć z migreną? Zapobiegając jej poprzez ograniczenie wpływu czynników wywołujących napady. Należą do nich niektóre produkty spożywcze, alkohol (zwłaszcza czerwone wino), bodźce dźwiękowe i świetlne, stres, brak snu, zmiany pogody i wiele innych. Rozpoznanie czynnika spustowego wywołującego dolegliwości może być najskuteczniejszym sposobem na to, jak wyleczyć migrenę w domu.

Migrena – jak sobie radzić, gdy pojawia się ból głowy?

Czasami ból odbiera pacjentowi możliwość normalnego funkcjonowania. Ten pulsujący, jednostronny ból potrafi być bardzo wyczerpujący, a jeżeli chora osoba nie ma pod ręką leków łagodzących napady, może być ciężki do zniesienia.

Częste i silne migreny wymagają specjalistycznego leczenia w klinice leczenia bólu przewlekłego. Łagodne migreny i o umiarkowanym nasileniu można leczyć samodzielnie. Leczenie domowe migreny polega na zastosowaniu niefarmakologicznych sposobów, które mogą przerwać atak oraz na przyjmowaniu leków przeciw bólowych dostępnych bez recepty.

Migrena – jak leczyć bez recepty?

Jak walczyć z migreną – najlepiej jej zapobiegać!

sposoby na migrenę

Czy da się wyleczyć migrenę? Nie jest to proste zadanie i z pewnością nie obędzie się bez wizyty u lekarza. Ponieważ migrena jest chorobą przewlekłą o napadowym charakterze i zróżnicowanej etiologii, terapia polega przede wszystkim na zapobieganiu ponownym atakom i łagodzeniu dolegliwości, gdy te już wystąpią. W AnalgoMed (Wrocław) stosujemy dobrane indywidualnie metody ukierunkowane na to, jak leczyć migrenę i jak jej skutecznie zapobiegać. Oprócz leczenia farmakologicznego, polecamy również niefarmakologiczne sposoby, z których na przykład bardzo dobrze sprawdza się akupunktura, masaże oraz fizjoterapia, ćwiczenia postawy, ćwiczenia karku oraz zabiegi manualne dotyczące kręgosłupa.

Jeżeli dopadła Cię migrena, sposoby domowe przestały działać, a bóle coraz mocniej uprzykrzają codzienne funkcjonowanie, skontaktuj się z naszą poradnią.

`