Jak przygotować się do pierwszej wizyty w poradni leczenia bólu?

Pierwsza wizyta u lekarza wiąże się ze sporymi emocjami. I mniejsze znaczenie ma to, czy jest to poradnia leczenia bólu, czy jakakolwiek inna poradnia czy klinika medyczna. Emocje są podobne. Z tego artykułu dowiesz się, jak zacząć leczenie w poradni leczenia bólu, jak się przygotować na pierwszą wizytę i co robi taka poradnia. Oto kilka niezbędnych informacji, dzięki którym lekarz będzie mógł sprawniej zaproponować odpowiednią terapię.

Co to jest poradnia leczenia bólu? Czym się zajmuje taka placówka?

Jeżeli pacjent jest poddawany jakiejś kuracji, powinno zapewnić się mu dostęp do wszystkich możliwych form leczenia. W Polsce terapie w szpitalach są finansowane przez NFZ tylko w ograniczonym stopniu, takim, na jakie pozwala z góry narzucony koszyk świadczeń i zakres finansowania opieki zdrowotnej. Skutek jest taki, że w publicznych placówkach można otrzymać podstawowe leczenie, na które długo się czeka. I chociaż możliwości jest wiele, lekarze często rozkładają ręce w niemocy. Problem dotyczy różnych aspektów medycyny, a w szczególności leczenia bólu przewlekłego. Istnieją jednak skuteczne działania. Tym właśnie zajmuje się poradnia leczenia bólu.

Pierwsza wizyta w poradni. Jak zacząć leczenie i jak się przygotować?

poradnia leczenia bólu co to jest
TeroVesalainen

Na początku oczywiście trzeba zgłosić się i zarejestrować na wizytę w poradni bólu AnalgoMed we Wrocławiu. Można umówić się osobiście, telefonicznie lub on-line. Pytanie, które często pada: czy potrzebne jest skierowanie? Do poradni leczenia bólu, która ma umowę z NFZ, skierowanie jest wymagane, natomiast na prywatną wizytę takie skierowanie nie jest konieczne.

Zanim przyjdziesz do gabinetu, musisz wiedzieć, jak przygotować się do leczenia. Aby lekarz mógł zaproponować najkorzystniejszą terapię, musi przeprowadzić z Tobą wywiad lekarski, czyli po prostu rozmowę, na podstawie której pozna Twoją historię choroby i dotychczasowego leczenia. Nastaw się, że taka konsultacja może potrwać nawet godzinę lub półtorej godziny, ponieważ lekarz musi dobrze poznać problem, z jakim się zgłaszasz. Skuteczna terapia wymaga dogłębnego zrozumienia przyczyny dolegliwości.

Co przygotować na wizytę w poradni leczenia bólu AnalgoMed?

Jak już wspomnieliśmy, podstawą wdrożenia skutecznego, zintegrowanego leczenia jest drobiazgowe poznanie samego pacjenta, problemów z jakimi się zmaga, historii choroby oraz źródła dolegliwości. Dlatego na pierwszą wizytę należy:

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co to jest poradnia leczenia bólu, czym się zajmuje i w jaki sposób podejść do wstępnej wizyty. Kolejna przyjdzie już z łatwością. Terapia przeciwbólowa jest postępowaniem wymagającym zaangażowania specjalistów z różnych dziedzin. W integracyjnym centrum leczenia bólu we Wrocławiu nasz zespół ekspertów pomoże Ci w powrocie do optymalnego funkcjonowania.

`