Boli? Nie musi!
Wygramy z Twoim bólem!

 

Przewlekły ból jest główną przyczyną obniżenia komfortu życia. Nie skazuj się na cierpienie i skorzystaj z naszej pomocy. Analgomed – poradnia leczenia bólu we Wrocławiu.

 

Poznaj 9 podstawowych metod leczenia:

 

Medyczne uśmierzanie bólu – nieinwazyjne i inwazyjne

Metody medyczne stosujemy zarówno w przypadku bólu ostrego (np. po urazach), jak i przewlekłego (dolegliwości stawowe, stany zapalne). Celem jest zminimalizowanie lub całkowita eliminacja bólu oraz przyspieszenie właściwego leczenia. Stosujemy blokady lecznicze, blokady diagnostyczne i blokady prognostyczne oraz inne nowoczesne metody medyczne, które pozwolą Ci natychmiast poczuć wyraźną poprawę i pożegnać cierpienie.

Fizjoterapia i leczenie rehabilitacyjne

Jest to metoda stosowana przede wszystkim w przypadku dolegliwości stawowych, stanów zapalnych i urazów. Można tutaj wymienić ból spowodowany schorzeniami kręgosłupa, dyskopatią czy rwą kulszową, jak również kontuzjami mięśni i ścięgien. Fizjoterapia i rehabilitacja przynoszą znakomite rezultaty zarówno u osób młodych i aktywnych, jak i tych w podeszłym wieku. Naszym celem jest przywrócenie jak najpełniejszej sprawności oraz umożliwienie samodzielnego funkcjonowania bez bólu.

Masaż tensegracyjny

Nowa metoda lecznicza w Analgomed – uwzględniająca zależności strukturalne nie tylko pomiędzy mięśniami, powięziami
i więzadłami, ale także naczyniami i nerwami. Masaż ten dedykowany jest szczególnie: seniorom, osobom aktywnie uprawiającym sport, pacjentkom po mastektomii, czy też w profilaktyce urazów narządu ruchu (staw biodrowy, barkowy). 

Ocena psychologiczna i psychoterapia

Ból często rodzi się w psychice i nie jest związany wyłącznie z konkretnymi dolegliwościami fizycznymi. Dlatego w Analgomed stosujemy także metody niefarmakologiczne, których celem jest nauczenie Pacjenta, jak kontrolować myślenie o bólu. Pomożemy Ci odzyskać równowagę psychiczną i zaakceptować swoje ograniczenia. Ból nie będzie już mieć decydującego wpływu na Twoje życie.

Akupunktura

Acus (użycie igły) oraz pungere (nakłucie skóry) – od tych dwóch łacińskich słów wywodzi się nazwa akupunktura – starożytna szuka leczenia. Akupunktura obecnie stosowana jest w terapii różnych schorzeń oraz w dolegliwościach bólowych, głównie w bólu przewlekłym.

Kriolezja

Jedna z metod leczenia bólu, która polega na miejscowym zamrożeniu nerwu. Efekt tego zabiegu utrzymuje się zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy. Blokada tego typu jest odwracalna (podczas zabiegu nie dochodzi do zniszczenia nerwu).

Marihuana lecznicza

W ramach Poradni Leczenia Bólu dajemy Pacjentom możliwość skonsultowania z Profesorem Andrzejem Küblerem leczenia marihuaną medyczną. Po takiej wizycie Pacjent otrzymuje wsparcie lekarza, a także pełną instrukcję oraz pomoc w zakresie waporyzacji.

Termolezja

Termolezja jest to metoda stosowana w zwalczaniu bólu przewlekłego, polega na wyłączeniu bólu poprzez odpowiednią modulację elektryczną. W celu wykonania tego zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska oraz wykonanie blokady diagnostycznej.

Botoks

W naszej klinice, botoks stosowany jest w leczeniu bólów głowy (czyli powszechnie znanymi migrenami). W ten sposób można zmniejszyć częstotliwość oraz siłę napadów bólowych.

 

Jakie metody może zaoferować poradnia bólu?

Skuteczne leczenie bólu poprzez stosowanie odpowiedniej terapii może podnieść jakość życia pacjenta i umożliwić mu podejmowanie aktywności, które do tej pory leżały poza jego zasięgiem. Poradnie leczenia bólu oferują różne metody terapii, zarówno inwazyjne, jak i nieinwazyjne.

Czasem wystarczy odpowiednio przeprowadzona psychoterapia, częściej jednak sięga się po takie metody jak akupunktura, kriolezja czy blokada nerwów. Leczenie bólu może także nastąpić poprzez fizjoterapię i odpowiednią rehabilitację. Dobór terapii zależy od rodzaju bólu, jego pochodzenia i natężenia.

Leczenie bólu nie jest mitem, lecz medycznym sposobem na zmniejszenie cierpienia pacjenta. Poprzez zastosowanie wspomnianych wyżej terapii, nasza poradnia leczenia ból umożliwić pacjentowi powrót do uprawiania sportu czy innych aktywności, które ból mu uniemożliwiał.

 

Klinika leczenia bólu – kiedy najlepiej się zgłosić?

Poradnia leczenia bólu przyjmuje przede wszystkim osoby uskarżające się na ból przewlekły, trwający od dłuższego czasu. Jeśli ból utrzymuje się mimo zwykłego leczenia, nasila się, zmienia swój charakter, jest to znak, że warto zgłosić się do centrum leczenia bólu. Lekarz przeprowadzi wówczas szczegółowy wywiad i będzie mógł przekazać zalecenia co do dalszego postępowania.

Ból nie musi być tylko wynikiem choroby…

 

Na czym polega skuteczne leczenie bólu?

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej metody leczenia do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Nie ma uniwersalnych rozwiązań. Dlatego rozpoczęcie terapii zawsze poprzedzamy szczegółową diagnostyką. Bardzo ważne jest aby ból moc leczyć wielospecjalistycznie. Dlatego przyczynowość w leczeniu możemy potwierdzić konsultacjami u lekarzy w poradni ortopedycznej, poradni neurologicznej, poradni chirurgicznej czy wykonując badania dodatkowe np. biopsję pod usg.

Nasz zespół:

 

prof. dr hab. Andrzej Kübler


lek. med. Monika Paszkiewicz


lek. med. Jarosław Kędziora


lek. med. Anna Wątroba


Mgr Anna Grabowska

dr hab. Krzysztof Kassolik

mgr Anna Mazur
fizjoterapeuta