Masaż tensegracyjny

Metoda leczenia, która uwzględnia zależności strukturalne pomiędzy mięśniami, powięziami oraz więzadłami, ale również  pomiędzy naczyniami oraz nerwami. Ma zastosowanie szczególnie w przypadkach, kiedy bóle w obrębie układu ruchu promieniują i rozchodzą się na większym obszarze ciała. Przykładem może być sytuacja, kiedy dolegliwościom w odcinku lędźwiowo-krzyżowym lub okolicy biodra będą towarzyszyć także dolegliwości bólowe promieniujące do kończyny dolnej.

 

 

Prawa autorskie do filmu: Elamed Media Grup, wydawca czasopisma Rehabilitacja w Praktyce.

Tego typu masaż dedykowany jest głównie dla:
seniorów,
osób aktywnie uprawiających sport,
pacjentek po mastektomii,
w profilaktyce urazów narządu ruchu (staw biodrowy, barkowy).

Masaż tego typu może być wykorzystywany w przypadkach klinicznych, gdzie nie udało się uzyskać zadowalających wyników stosując typowy masaż leczniczy.

Inny przykład to dolegliwości w obrębie głowy, którym towarzyszy uczucie mrowienia i zaburzenia czucia w kończynach górnych. Tym samym masaż ten nie ogranicza się jedynie do okolicy, gdzie dolegliwości bólowe występują i często w pierwszej kolejności jest wykonywany w odległych miejscach ciała w stosunku do bólu.

Pozwala to na normalizowanie napięcia mięśni, powięzi i więzadeł w obrębie całego ciała, a nie tylko w miejscu bólu, a efektem jest działanie bardziej skuteczne i trwałe. Takie holistyczne podejście zapewnia utrzymanie efektu leczniczego na dłużej.

 

 

Prawa autorskie do filmu: Elamed Media Grup, wydawca czasopisma Rehabilitacja w Praktyce.

Zachęcamy również do sprawdzenia filmików z technikami automasażu: https://akademia.nfz.gov.pl/filmy/