Czy zabiegi są bolesne?
Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, co jest bardzo komfortowe dla Pacjenta. W rzadkich przypadkach pojawia się konieczność dożylnego podania środków sedatywnych, czyli uspokajających.

Czy przed zabiegiem trzeba być na czczo?
Nie musisz przyjść na zabieg na czczo – zalecamy spożycie lekkiego posiłku. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób chorych na cukrzycę, które nie powinny zmieniać swoich codziennych nawyków i zaleceń lekarza prowadzącego.

Czy muszę odstawić moje leki?
Nie należy odstawiać regularnie przyjmowanych leków, poza tymi obniżającymi krzepliwość krwi. W przypadku niektórych środków na czas trwania zabiegu konieczna jest zmiana leku przeciwkrzepliwego. Pamiętaj, aby zgłosić fakt przyjmowania takich leków podczas konsultacji przed zabiegiem.

Jak długo trwa zabieg?
To zależy od jego rodzaju. Zabieg może trwać od kilku minut (w przypadku prostych blokad) do ponad godziny (kriolezja, złożone blokady).

Po jakim czasie od zabiegu można wrócić do domu?
W przypadku prostych zabiegów Pacjent może wrócić do domu już po 15-30 minutach od opuszczenia pokoju zabiegowego. Bardziej skomplikowane czynności wymagają pozostania w szpitalu na kilka godzin. Czasami konieczna jest 24-godzinna hospitalizacja.