Poznaj nasze metody:

Fizjoterapia i leczenie rehabilitacyjne

Obecna rehabilitacja proponuje szereg możliwości: przywrócenie dobrostanu pacjenta, umożliwienie samodzielnego funkcjonowania i pełni jego możliwości motorycznych. W AnalgoMed fizjoterapia odgrywa niezwykle istotną rolę, nie tylko jako szereg narzędzi do walki z bólem. Poradnia AnalgoMed daje Państwu do dyspozycji spory zakres wiedzy z obszaru rehabilitacji, a także nowoczesne wyposażenie z zakresu fizjoterapii.

 

Metoda Wirtualnego Ogrodu

Wirtualny Ogród to nowoczesna metoda wspierania leczenia zarówno depresji jak i rehabilitacji. Łączy w sobie uznawaną metodę terapii ericksonowskiej oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Metoda wspiera leczenie depresji
i rehabilitacji dla Pacjentów po udarach, operacjach i pacjentów w leczeniu bólu przewlekłego. Terapia Metodą Wirtualnego Ogrodu – realizowana jest z wykorzystaniem urządzenia VR TierOne, więcej informacji:   www.vrtierone.com

 

Masaż tensegracyjny

Sposób leczenia, uwzględniający zależności strukturalne pomiędzy mięśniami, powięziami a także więzadłami oraz  pomiędzy naczyniami i nerwami. Stosuje się go głównie  w sytuacjach, gdy bóle w zakresie układu ruchu promieniują i rozchodzą się na większym obszarze ciała. Masaż ten polecany jest dla seniorów, pacjentek po mastektomii, sportowców, oraz w profilaktyce urazów narządu ruchu.

 

Rehabilitacja po udarach

Do udaru dochodzi nagle i niespodziewanie. Udar może być wynikiem zahamowania dopływu krwi do mózgu lub jej wylewem poza naczynia krwionośne. Niestety najczęściej wiąże się to z nabyciem niepełnosprawności. Pacjent zaskoczony utratą sprawności często rezygnuje z walki o poprawę życia, wpada w depresję, nie chce odzyskać na nowo podstawowych umiejętności życiowych jak samodzielne siadanie, jedzenie, poruszanie się. Każdy dzień bez rehabilitacji tylko pogłębia objawy niepełnosprawności.

 

Rehabilitacja po Covid-19

Powrót do pełnej sprawności po przebyciu zarażenia wirusem SARS-CoV2, a w szczególności po objawowym stadium choroby Covid-19, może potrwać nawet kilka miesięcy. Zależy to głównie od ilości powikłań wynikających z zarażenia wirusem  oraz ogólnego stanu zdrowia. Dlatego tak ważna jest właściwa rehabilitacja pod okiem specjalisty.

Nasz zespół:


dr hab. Krzysztof Kassolik

 

mgr Anna Mazur
fizjoterapeuta