Poznaj nasze metody:

Fizjoterapia i leczenie rehabilitacyjne

Obecna rehabilitacja proponuje szereg możliwości: przywrócenie dobrostanu pacjenta, umożliwienie samodzielnego funkcjonowania i pełni jego możliwości motorycznych. W AnalgoMed fizjoterapia odgrywa niezwykle istotną rolę, nie tylko jako szereg narzędzi do walki z bólem. Poradnia AnalgoMed daje Państwu do dyspozycji spory zakres wiedzy z obszaru rehabilitacji, a także nowoczesne wyposażenie z zakresu fizjoterapii.

 

Metoda Wirtualnego Ogrodu

Wirtualny Ogród to nowoczesna metoda wspierania leczenia zarówno depresji jak i rehabilitacji. Łączy w sobie uznawaną metodę terapii ericksonowskiej oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Metoda wspiera leczenie depresji
i rehabilitacji dla Pacjentów po udarach, operacjach i pacjentów w leczeniu bólu przewlekłego. Terapia Metodą Wirtualnego Ogrodu – realizowana jest z wykorzystaniem urządzenia VR TierOne, więcej informacji:   www.vrtierone.com

 

Masaż tensegracyjny

Sposób leczenia, uwzględniający zależności strukturalne pomiędzy mięśniami, powięziami a także więzadłami oraz  pomiędzy naczyniami i nerwami. Stosuje się go głównie  w sytuacjach, gdy bóle w zakresie układu ruchu promieniują i rozchodzą się na większym obszarze ciała. Masaż ten polecany jest dla seniorów, pacjentek po mastektomii, sportowców, oraz w profilaktyce urazów narządu ruchu.

 

Rehabilitacja po udarach

Do udaru dochodzi nagle i niespodziewanie. Udar może być wynikiem zahamowania dopływu krwi do mózgu lub jej wylewem poza naczynia krwionośne. Niestety najczęściej wiąże się to z nabyciem niepełnosprawności. Pacjent zaskoczony utratą sprawności często rezygnuje z walki o poprawę życia, wpada w depresję, nie chce odzyskać na nowo podstawowych umiejętności życiowych jak samodzielne siadanie, jedzenie, poruszanie się. Każdy dzień bez rehabilitacji tylko pogłębia objawy niepełnosprawności.

 

Rehabilitacja po covid

Powrót do pełnej sprawności po przebyciu zarażenia wirusem SARS-COV2, a w szczególności po objawowym stadium choroby Covid-19, może potrwać nawet kilka miesięcy. . Zależy to głównie od ilości powikłań wynikających z zarażenia wirusem  oraz ogólnego stanu zdrowia. Dlatego tak ważna jest właściwa rehabilitacja pod okiem specjalisty.

Nasz zespół:


dr hab. Krzysztof Kassolik

 

mgr Justyna Wydrowska
fizjoterapeuta