Medyczne uśmierzanie bólu - nieinwazyjne i inwazyjne

Metody medyczne stosujemy zarówno w przypadku bólu ostrego (np. po urazach), jak i przewlekłego (dolegliwości stawowe, stany zapalne). Celem jest zminimalizowanie lub całkowita eliminacja bólu oraz przyspieszenie właściwego leczenia. Stosujemy blokady lecznicze, blokady diagnostyczne i blokady prognostyczne oraz inne nowoczesne metody medyczne, które pozwolą Ci natychmiast poczuć wyraźną poprawę i pożegnać cierpienie.

Fizjoterapia i leczenie rehabilitacyjne

Jest to metoda stosowana przede wszystkim w przypadku dolegliwości stawowych, stanów zapalnych i urazów. Można tutaj wymienić ból spowodowany schorzeniami kręgosłupa, dyskopatią czy rwą kulszową, jak również kontuzjami mięśni i ścięgien. Fizjoterapia i rehabilitacja przynoszą znakomite rezultaty zarówno u osób młodych i aktywnych, jak i tych w podeszłym wieku. Naszym celem jest przywrócenie jak najpełniejszej sprawności oraz umożliwienie samodzielnego funkcjonowania bez bólu.

Masaż tensegracyjny

Nowa metoda lecznicza w Analgomed – uwzględniająca zależności strukturalne nie tylko pomiędzy mięśniami, powięziami i więzadłami, ale także naczyniami i nerwami. Masaż ten dedykowany jest szczególnie: seniorom, osobom aktywnie uprawiającym sport, pacjentkom po mastektomii, czy też w profilaktyce urazów narządu ruchu (staw biodrowy, barkowy). 

Ocena psychologiczna i psychoterapia

Ból bardzo często rodzi się w psychice i nie jest związany wyłącznie z konkretnymi dolegliwościami fizycznymi. Dlatego w Analgomed stosujemy także metody niefarmakologiczne, których celem jest nauczenie Pacjenta, jak kontrolować myślenie o bólu. Pomożemy Ci odzyskać równowagę psychiczną i zaakceptować swoje ograniczenia. Ból nie będzie już mieć decydującego wpływu na Twoje życie.

Akupunktura

Acus (użycie igły) oraz pungere (nakłucie skóry) – od tych dwóch łacińskich słów wywodzi się nazwa akupunktura – starożytna szuka leczenia. Akupunktura obecnie stosowana jest w terapii różnych schorzeń oraz w dolegliwościach bólowych, głównie w bólu przewlekłym.

Kriolezja

Jedna z metod leczenia bólu, która polega na miejscowym zamrożeniu nerwu. Efekt tego zabiegu utrzymuje się zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy. Blokada tego typu jest odwracalna (podczas zabiegu nie dochodzi do zniszczenia nerwu).

Marihuana lecznicza

W ramach Poradni Leczenia Bólu dajemy Pacjentom możliwość skonsultowania z Profesorem Andrzejem Küblerem leczenia marihuaną medyczną. Po takiej wizycie Pacjent otrzymuje wsparcie lekarza, a także pełną instrukcję oraz pomoc w zakresie waporyzacji.