Co leczymy

Istnieją setki rodzajów bólu, ale skutek jest zawsze ten sam: cierpienie i ograniczenie sprawności człowieka. Kluczem do skutecznego leczenia jest więc prawidłowe wskazanie źródła bólu i szybkie rozpoczęcie terapii. Nie trzeba się jednak skazywać na długotrwałe cierpienie: integracyjny ośrodek leczenia bólu AnalgoMed oferuje leczenie bólu przewlekłego, dzięki któremu można odzyskać radość z życia.

Ból przewlekły może wynikać z różnych czynników. Czasem jest skutkiem urazów lub zabiegów i utrzymuje się pomimo wygojenia tkanek. Przewlekły ból towarzyszy także długotrwałym chorobom, np. chorobom nowotworowym czy zapaleniom stawów. Nie jest jednak prawdą, że tak już musi być i należy przyzwyczaić się do cierpienia. Leczenie bólu przewlekłego jest możliwe, niezależnie od jego pochodzenia. Lekarze ośrodka AnalgoMed pomagają w takich dolegliwościach jak: bóle głowy i szyi, bóle ramion, bóle kręgosłupa, bóle stawów, bóle w przebiegu choroby nowotworowej, bóle pourazowe i fantomowe.

Nie musisz się zgadzać, by ból przewlekły, który towarzyszy innej chorobie, przejął kontrolę nad Twoim życiem. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy wdrożyć odpowiednie leczenie i umożliwić Ci życie bez bólu, nawet jeśli wciąż jesteś pod opieką onkologa czy innych specjalistów. Twoja choroba nie musi być jednoznaczna z ogromnym bólem. W centrum leczenia bólu AnalgoMed pomagamy także w przypadku bólu towarzyszącego chorobom przewlekłym.

Nie tylko ból przewlekły może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Ból pojawia się w naszym życiu także z innych powodów, którym sprzyja postęp cywilizacyjny. Siedzący tryb życia prowadzi często do dyskopatii, która bywa pierwszym objawem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jednak i to nie musi być wyrokiem. AnalgoMed oferuje nie tylko leczenie bólu przewlekłego, ale i bólu ostrego, wynikającego z takich właśnie dolegliwości jak dyskopatia czy rwa kulszowa.

Nie czekaj, aż ból przejmie kontrolę nad Twoim życiem. Ból przewlekły można leczyć, niezależnie od jego pochodzenia. Jeśli zatem czujesz, że Twoje życie
z powodu bólu traci na jakości, nie potrafisz się nim cieszyć, a proste rzeczy sprawiają Ci trudność – zgłoś się już dzisiaj do ośrodka AnalgoMed po profesjonalną pomoc.

W AnalgoMed leczymy dolegliwości bólowe, które trwają długo, nie ustępują po prostym leczeniu, utrudniają normalne życie, powodują rozterkę i cierpienie.

Są to między innymi:
 bóle głowy i twarzy,
 bóle mięśniowe i kostno-stawowe,
 bóle pochodzące z uszkodzenia nerwów (neuropatyczne, neuralgia popółpaścowa),
 bóle krzyża,
 bóle szyi i klatki piersiowej,
 bóle uogólnione – całego ciała (np. fibromialgia),
 bóle fantomowe,
 bóle nowotworowe i pozostałe po leczeniu choroby nowotworowej.